Великі данці України

22 лютого 2019
Великі данці України

Значну частину свого життя декілька громадян Королівства Данії присвячують змінам в українській державі. Ця невелика спільнота данців в Україні бере участь у заходах із різних сфер, таких, як дипломатія, журналістика, інформаційні технології та вирішення конфліктів, а проте налічує не більше 100 осіб.  Об'єднує всіх цих громадян Данії разом сильне бажанням зробити свій внесок у розвиток країни, яку вони люблять, за допомогою спеціального датського способу виконання речей.

Карлу Плеснеру 41 рік. Він данець, який приїхав в Україну 11 лютого 2014, за 11 днів до революції Євромайдану, який скинув Віктора Януковича із поста президента України.

Пані Олена Ганцяк-Каськів розповіла голові Української греко-католицької церкви, що її неурядова організація активістів потребує підтримки та знань як чинити ненасильницький опір. У той час пані Олена була частиною групи ініціативи "Є +", створеної під час "Революції Гідності" для сприяння соціальним змінам. 

Карл Плеснер протягом п'яти років працював з данською поліцією  як сертифікований тренер з ненасильницького спілкування (ННС) і мав багатий досвід роботи у конфліктах, то жнегайно відповів на виклик і вирушив до Києва.

Після "Революції Гідності" та подій Євромайдану Карл Плеснер та Олена Ганцяк-Каськів стали подружжям та заснували неурядову організацію під назвою "Простір Гідності", яка має на меті допомогти людям відновитися після деструктивних конфліктів, знайти спосіб налагодити суспільні зв'язки та спосіб примиритися після конфліктів.

Карл захоплюється стійкістю українців перед стражданнями і труднощами: "Українці зіштовхнулися з такими великими труднощами, але вони наполегливо та сумлінно працюють", - сказав Плеснер. "Коли я повертаюся додому, в Данію, я можу розізлитися на пересічних данців, які скаржаться на дрібниці".

Більше інформації про великих данців України англійською мовою можна знайти у статті Габріеля Харді-Франкона за посиланням у Kyiv Post.

Дивіться також