Про нас

«Простір Гідності» (DS, Dignity Space — English) — це Український центр Ненасильницького спілкування та примирення, який був заснований у 2015 році як неприбуткова громадська організація в Києві з партнерською мережею у всій Україні.

Основна мета ГО «Український центр Ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності» - сприяти розвитку суспільної культури діалогу через поширення методик та навичок запобігання і врегулювання насильницьких конфліктів різних ступенів на різних рівнях суспільної взаємодії. Діяльність організації спрямована також на налагодження діалогів між конфліктуючими сторонами задля відновлення взаєморозуміння і формування передумов для спільного розвитку.

«Простір Гідності» організовує навчальні заходи зі сертифікованими тренерами з Ненасильницького спілкування (NVC), а також спеціалістами з мирного врегулювання конфліктів.

З моменту заснування «Простір Гідності» провів низку повних денних тренінгів з Ненасильницького спілкування, які стосувалися емоційного зцілення, примирення та/або врегулювання конфліктів у мирний спосіб. Навчальні модулі за цей час охопили понад 2 000 осіб, і ще 900 учасників відвідали лекції і семінари на базі неурядових організацій.

Зазначені тренінги відбулися у Київській області (Київ, Петрівськ), Луганській області (Старобільськ), Донецькій області (Слов’янськ, Краматорськ, Авдіївка), Харкові, Дніпрі, Одесі, Львівській області (Львів, Дрогобич, Брюховичі), Тернопільській області (Зарваниця), Івано-Франківській області (Івано-Франківськ, Верховина, Криворівня), Закарпатській області (Рахів).

На початок 2022 року організація забезпечила навчальний процес шістьох груп «Школи Інженерів Порозуміння», а сьома група ще у навчальному процесі. За цей час 47 випускників отримали «Зелений сертифікат» і рекомендовані «Простором Гідності» як спеціалісти з налагодження діалогів та фасилітатори. Вони успішно застосовують свої навички задля відновлення миру й взаємного порозуміння у громадах всіх рівнів Сходу та Півдня України. Інженери Порозуміння працюють безпосередньо у регіонах і надають підтримку місцевим громадам у відновленні соціальних зв’язків після конфліктів. Сприяють мирному врегулювання наявних конфліктів, а також зміцненню співпраці, щоб попередити майбутні кризи.

На наше глибоке переконання — відновлення, розбудова і збереження миру в громаді стане однією з рушійних сил і зрештою буде передумовою миру в Україні.