Школа «Інженери Порозуміння»

Задум навчальної програми виник у 2014 році, коли назріла критична потреба мирного врегулювання конфліктів і примирення у суспільстві. ​За останні роки багато людей в Україні почали втрачати надію на мир і здорові процеси розвитку країни. Ми постали перед викликами і ситуаціями, що не здатні зникнути самі собою – вони потребують фахового втручання спеціалістів, які опанували і послуговуються знаннями та навичками у сфері побудови миру. Вони здатні повести за собою інших шляхом порозуміння і сталого мирного розвитку. Ми назвали таких спеціалістів — Інженери Порозуміння.

Ідея створення навчальної програми викристалізувалася у партнерстві Карла Плеснера, Олени Ганцяк-Каськів і Сінти Депондт та була втілена під назвою «Школа Інженерів Порозуміння» на початку 2017 року з центром у Києві. ​Зараз ми можемо з гордістю назвати нашу розробку брендом. Він захищений юридично, має свій знак, а його носії – Інженери Порозуміння, кваліфікація яких потверджена Зеленим Сертифікатом і яких ми рекомендуємо як фахівців діалогу у вирішенні конфліктів.

Об’єднана міжнародна команда партнерів знайшла донора, вклала багато сил і ресурсів у створення фізичного й духовного простору, в якому би могли формуватися та професійно зростати майбутні Інженери Порозуміння із 7-ми регіонів України: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Одеської та Харківської областей.

Першу навчальну групу Школа Інженерів Порозуміння зібрала і випустила у 2017–2018 роках у рамках міжнародного проекту «Культура діалогу та конструктивної взаємодії в Україні». Його реалізували Український центр Ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності» разом з міжнародним фахівцем з відновлення суспільних зв’язків Карлом Плеснером та у партнерстві з миротворчою організацією ПАКС Нідерланди (Fund Peace Movement PAX) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt).

Навчання відбувалося на двох рівнях, а саме: поглиблена річна програма з повною зайнятістю для майбутніх Інженерів Порозуміння та інтенсивна 5-тимісячна програма з частковою зайнятістю для представників державного і громадського секторів, що залучені у роботу із деескалації напруги у суспільстві. Обидві програми тривали у Києві на базі Будинку Інженерів Порозуміння, а одна з важливих умов навчання –спільне перебування в інтегрованій спільноті учасників, тренерів і організаторів.

В розділі сайту «Інженери Порозуміння» запрошуємо познайомитися з випускниками Школи та переглянути їхні робочі профілі – інформація постійно оновлюється разом з поповненням спільноти новими фахівцями.

Ми щасливі, що наші результати помітили ті, хто довіряв нам і на початку. Успішний старт реалізації проекту зумовив подальшу підтримку донорами і партнерами. Навчання у Школі для учасників річних груп Програми з повною зайнятістю триватиме до 1 жовтня 2020 року як компонент ширшого міжнародного проекту «Діалог задля вирішення конфліктів».