Карл Плеснер

Лід-тренер і партнер, куратор навчальних програм

Сертифікований тренер з Ненасильницького спілкування (США)
Фахівець із відновлення суспільних зв’язків (Данія-Україна)

Карл ПЛЕСНЕР (Данія-Україна) — міжнародний спеціаліст з відновлення соціальних зв’язків після деструктивних подій, сертифікований тренер з Ненасильницького спілкування (CNVC, США), медіатор, фасилітатор діалогів, фахівець з відновлювального правосуддя. Сертифікований спеціаліст з кризових переговорів (Міжнародна асоціація переговорів із визволення заручників, США). Cертифікований тренер з Моделі життєстійкості громади (Community Resilience Model, CRM, The Trauma Resource Institute, TRI, США).

Виступає посередником у конфліктах, фасилітує процеси з примирення та відновлення соціальних зв’язків між учасниками деструктивних подій на різних суспільних рівнях. Головна мета, що лежить в основі його практики —відновлення гідності й людяності учасників подій фізичного і психологічного насильства.

Понад 5 років працював медіатором у поліції Данії, близько 2 років обіймав мав посаду радника зі сприяння діалогу у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ України (СММУ-ОБСЄ); має досвід роботи в Індії, Ізраїлі-Палестині, Балі, Україні (події ЄвроМайдану 2014-15, збройний конфлікт на Сході України).


Після насильницьких подій ЄвроМайдану, на початку війни на Сході України, разом зі своєю дружиною, Оленою Ганцяк започаткував у Києві Український центр Ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності» та став ініціатором, партнером i лід-тренером Школи Інженерів Порозуміння. Сьогодні співпрацює з Центром у проєктах, таких як Школа «Інженери Порозуміння», фасилітує відновні процеси на запит різних груп українського суспільства, консультує громадський і державний сектори України з питань побудови миру та соціальної згуртованості.

В 2020-2021 роках входив до Ради деректорів міжнародного Центру Ненасильницького спілкування (США), працюючи над розробкою і впровадженням нових механізмів виборів та налагодження процесів ухвалення колективних рішень, орієнтованих на консенсус.

Карл проводить групові тренінги, супервізії та ексклюзивні консультативні сесії з ненасильницького спілкування. кризових переговорів з технік відновлення соціальних зв'язків після деструктивних конфліктів.
Фасилітує процеси налагодження діалогу, відновлення соціальних звʼязків (примирення), проводить кризові переговори для різних соціальних і професійних груп неурядових організацій, освітніх закладів, бізнесу і державного сектору Укрaїни, Данії та інших країн.

© Простір Гідності