Школа «Інженери Порозуміння» (2017 – 2023)

Задум навчальної програми виник у 2014 році, коли назріла критична потреба мирного врегулювання конфліктів і примирення на усіх рівнях громадянського суспільства в Україні. ​Тоді країна постала перед викликами у сфері соціальних комунікацій, що потребували фахового втручання практиків практичного миробудування, що були б здатні повести за собою інших шляхом порозуміння і сталого мирного розвитку. Ми назвали таких спеціалістів — Інженери Порозуміння, кваліфікація яких потверджена Сертифікатом, що має рекомендацію засновників – Простору Гідності та Нідерладської миробудівної організаціх ПАКС – працювати в Україніі на різних суспільних рівнях у сфері практичного миробудування.

Сама ідея створення Школи Інженерів Порозуміння викристалізувалася після подій Революції Гідності у 2014 році під час роботи партнерської пари Карла Плеснера і Олени Ганцяк-Каськів у різних куточках України, а реалізовуватися почала на початку 2017 року за участі Сінти Депондт із миротворчої організації ПАКС-Нідерланди (Fund Peace Movement PAX). ​Об’єднана міжнародна команда партнерів знайшла донора, вклала багато сил і ресурсів у створення фізичного й духовного простору, в якому би могли формуватися та професійно зростати майбутні Інженери Порозуміння із 7-ми регіонів України: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Одеської та Харківської областей. Далі географія регіонів розширювалася і до 2022 року охопила всю Україну.

Першу навчальну групу Школа Інженерів Порозуміння зібрала і випустила у 2017–2020 роках у рамках міжнародного проєкту «Культура діалогу та конструктивної взаємодії в Україні», що реалізував Простір Гідності разом з міжнародним фахівцем з відновлення суспільних зв’язків Карлом Плеснером у партнерстві з миротворчою організацією ПАКС Нідерланди (Fund Peace Movement PAX) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt).

Навчання відбувалося на двох рівнях, а саме: поглиблена річна програма з повною зайнятістю для майбутніх Інженерів Порозуміння та інтенсивна 5-тимісячна програма з частковою зайнятістю для представників державного і громадського секторів, що залучені у роботу із деескалації напруги у суспільстві. Обидві програми тривали у Києві на базі Будинку Інженерів Порозуміння, створеного на базі скандинавської моделі спільнотного навчання, що передбачає спільне перебування у інтегрованій спільноті усіх акторів програми – його учасників, тренерів та організаторів.

Навчання у Школі для учасників річних груп програми з повною зайнятістю тривало до 1 жовтня 2020 року як компонент ширшого міжнародного проекту «Діалог задля вирішення конфліктів». Успішна реалізація проекту зумовила подальшу підтримку донорами і партнерами, тож Школа ІП продовжувалася в рамках наступного проекту «Діалог задля вирішення конфліктів», що здійснювався  «Простір Гідності» та Карлом Плеснером впродовж 2019–2023 рр. у партнерстві з міжнародною миротворчою організацією ПАКС-Нідерланди (Fund Peace Movement PAX) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt).

Інженери Порозуміння сьогоді – це не лише фахівці з практичного миробудування, а також і упізнаваний у різних куточках країни бренд з людським обличчям, захищений юридично, що має свій знак і атрибутику.

З перших днів російського вторгнення в Україну 2022 р. (24.02.22 р.) Інженери Порозуміння об'єдналися у мережу українських спеціалістів з кризових комунікацій і розбудови миру під парасолькою ГО "Український центр "Простір Гідності”". Сьогодні Інженери Порозуміння здійснюють свою роботу в різних регіонах України як стаціонарно, так і у

за координації Простору Гідності, а також незалежно – за межами України, у країнах тимчасового переселення українських біженців, за посередництвом своїх професійних активностей.

У розділі сайту «Інженери Порозуміння» можна переглянути доступні профілі випускників Школи ІП (деякі профілі з міркувань безкепи залишаються закритими); інформація на сайті постійно оновлюється разом з поточною ситуацією в країні.

Більше про діяльність Інженерів Порозуміння можна дізнатися із Фейс Буку тут.