Школа «Інженери Порозуміння» (2014 – жовтень 2020)

Задум навчальної програми виник у 2014 році, коли назріла критична потреба мирного врегулювання конфліктів і примирення у суспільстві. ​За останні роки багато людей в Україні почали втрачати надію на мир і здорові процеси розвитку країни. Ми постали перед викликами і ситуаціями, що не здатні зникнути самі собою – вони потребують фахового втручання спеціалістів, які опанували і послуговуються знаннями та навичками у сфері побудови миру. Вони здатні повести за собою інших шляхом порозуміння і сталого мирного розвитку. Ми назвали таких спеціалістів — Інженери Порозуміння, кваліфікація яких потверджена Зеленим Сертифікатом і яких ми рекомендуємо як фахівців діалогу у вирішенні конфліктів.

Об’єднана міжнародна команда партнерів знайшла донора, вклала багато сил і ресурсів у створення фізичного й духовного простору, в якому би могли формуватися та професійно зростати майбутні Інженери Порозуміння із 7-ми регіонів України: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Одеської та Харківської областей.

З перших днів російського вторгнення в Україну 2022 р. (24.02.22 р.) Інженери Порозуміння були об'єднані у мережу українських спеціалістів з кризових комунікацій та розбудови миру, що координується ГО "Український центр "Простір Гідності”".
Інженери Порозуміння сьогодні здійснюють свою роботу в різних регіонах України, а з початку повномасштабної війни рф проти України також і у країнах тимчасового переселення українських біженців за посередництвом своїх професійних активностей.
У розділі сайту «Інженери Порозуміння» можна переглянути доступні профілі випускників Школи ІП (деякі профілі з міркувань безкепи залишаються закритими); інформація на сайті постійно оновлюється разом з поточною ситуацією в країні.

Ідея створення навчальної програми викристалізувалася у партнерстві Карла Плеснера, Олени Ганцяк-Каськів і Сінти Депондт та була втілена під назвою «Школа Інженерів Порозуміння» на початку 2017 року з центром у Києві. ​Зараз ми можемо з гордістю назвати нашу розробку брендом. Він захищений юридично, має свій знак, а його носії – Інженери П

Першу навчальну групу Школа Інженерів Порозуміння зібрала і випустила у 2017–2018 роках у рамках міжнародного проекту «Культура діалогу та конструктивної взаємодії в Україні». Його реалізували Український центр Ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності» разом з міжнародним фахівцем з відновлення суспільних зв’язків Карлом Плеснером та у партнерстві з миротворчою організацією ПАКС Нідерланди (Fund Peace Movement PAX) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt).

Навчання відбувалося на двох рівнях, а саме: поглиблена річна програма з повною зайнятістю для майбутніх Інженерів Порозуміння та інтенсивна 5-тимісячна програма з частковою зайнятістю для представників державного і громадського секторів, що залучені у роботу із деескалації напруги у суспільстві. Обидві програми тривали у Києві на базі Будинку Інженерів Порозуміння, а одна з важливих умов навчання –спільне перебування в інтегрованій спільноті учасників, тренерів і організаторів.

Навчання у Школі для учасників річних груп Програми з повною зайнятістю тривало до 1 жовтня 2020 року як компонент ширшого міжнародного проекту «Діалог задля вирішення конфліктів».

Успішна реалізація проекту зумовила подальшу підтримку донорами і партнерами, тож Школа ІП продовжувалася в рамках наступного проекту «Діалог задля вирішення конфліктів», що здійснювався ГО "Український центр  «Простір Гідності»" впродовж 2019–2023 рр. у партнерстві з міжнародною миротворчою організацією ПАКС-Нідерланди (Fund Peace Movement PAX) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt).

З перших днів російського вторгнення в Україну 2022 р. (24.02.22 р.) Інженери Порозуміння об’єдналися у мережу українських спеціалістів з кризових комунікацій та розбудови миру, що "Простором Гідності” в Україні. Інженери Порозуміння здійснюють свою роботу в різних регіонах України, а з початку повномасштабної війни рф проти України також і у країнах тимчасового переселення українських біженців за посередництвом своїх професійних активностей.

У розділі сайту «
Інженери Порозуміння» можна переглянути доступні профілі випускників Школи ІП (деякі профілі з міркувань безкепи залишаються закритими); інформація на сайті постійно оновлюється разом з поточною ситуацією в країні.