Відновлення соціальних зв’язків – пріоритет безпекової і реінтеграційної політики України

11 серпня 2020
Відновлення соціальних зв’язків – пріоритет безпекової і реінтеграційної політики України

12 серпня в ефірі програми «Крым. Реалии» (радіо «Свобода») Олена Ганцяк-Каськів разом з іншими експертами говорила про ставлення українців до мешканців Криму та тимчасово окупованих територій.

Тема обговорення стосувалася ставлення мешканців України до тих, хто проживає на непідконтрольних країні територіях. Київським міжнародним інститутом соціології та «Центром прав людини ZMINA» у травні-червні було проведено опитування на цю тему. Було анкетовано респондентів усіх областей України окрім непідконтрольних територій. 53 %, а це понад половина українців, за відновлення повноцінних зв’язків з тимчасово окупованими територіями Криму та Донбасу.

Голова Українського центру Ненасильницького спілкування та примирення «Простір Гідності» Олена Ганцяк-Каськів зі свого боку долучилася до аналізу результатів опитування та висловилася про те, що відновлення транспортного та пасажирського сполучення є також важливим кроком з боку держави. Та попри це, співгромадяни, які залишилися на окупованих територіях, повинні відчувати, що про них думають і дбають, вони не мають залишатися поза увагою держави у інформаційних повідомленнях.

Відновлення соціальних зв’язків у суспільстві, на думку Олени, має стати одним із пріоритетів державної політики, як безпекової, так і реінтеграційної, бо передусім послужить країні у відновленні своєї територіальної цілісності.


Дивіться також