Урочиста церемонія Першого випуску Школи «Інженери Порозуміння»

9 липня 2018
Урочиста церемонія Першого випуску Школи «Інженери Порозуміння»

Урочиста церемонія Першого випуску Школи «Інженери Порозуміння» відбулася 9 липня 2018 року.

Захід пройшов у колі випускників, дипломатів, партнерів, високошанованих гостей, тренерів проекту та учасників інших двох груп учасників Школи ІП.

Офіційна частина заходу включала презентацію Школи «Інженери Порозуміння», промови організаторів, виступи офіційних гостей, урочисте вручення сертифікатів та виступи випускників програми, згадки та вшанування подій, які відбувались під час Революції Гідності, на сході України, українських політв’язнів, яких незаконно утримують в іноземному полоні. Неофіційна частина складалась із простору для неформального спілкування.

В цей вечір зі сцени лунали промови Карла Плеснера, співзасновника «Простору Гідності», сертифікованого тренера з Ненасильницького Спілкування, спеціаліста з відновного правосуддя та примирення, Маріке Дрогсма, представниці миротворчої організації «ПАКС» із Нідерландів, уповноваженого представника посла Федеративної Республіки Німеччини, першого секретаря, референта з питань зовнішньої безпеки та політики Флоріана Пьоттера, замісника Міністра соціальної політики України Наталі Федорович та інших.

За словами Карла Плеснера: «Ми працюємо за для країни, де люди можуть жити в мирі одне з одним. Ми працюємо, тому що в нас жевріє бажання мати в Україні мир. Ми працюємо задля країни, де люди можуть усвідомити свій потенціал повною мірою, де вони можуть жити вільно та безпечно з турботою та співпереживанням одне до одного. Ми працюємо задля країни, яка робить свій вклад у мир, співпрацю та мирне співіснування із сусідами, добробут та процвітання демократичного суспільства у всьому світі... Завдання Інженера Порозуміння полягає в наданні допомоги людині у деструктивних конфліктах знову побачити одне в одному Людину, яка відчайдушно прагне справедливості, миру та співпереживання...»

Зі слів представника посла Федеративної Республіки Німеччина Флоріана Пьоттера «Після подій, що змінили українське суспільство, маю на увазі події, що відбулися у 2013 році та на Сході України, уряд Німеччини збільшив підтримку України. Звісно, великою мірою підтримка уряду Німеччини пов’язана з вирішенням конфлікту, розв’язаного на Сході України та наслідками цього конфлікту. Я дуже вражений цим проектом, особливо, після того, як почув всі ваші історії. Від імені посольства ФРН висловлюю підтримку, визнання та вдячність за всі ваші зусилля, пов’язані з мирним вирішенням конфлікту в Україні».

Доєднатись думками та почуттями до усієї країни присутнім допоміг суспільний діяч, гітарист, композитор і автор пісень, соліст гурту "Мандри" Сергій Фомін (більше відомий, як Фома) із авторською піснею «Брами вогняні».

Учасники проекту також поділилися власною творчістю: поезією, музикою та відеороликами.

Яскравим атрибутом вечора став сонях – символ сонця, добра, добробуту, який символізує Батьківщину. Як сонце для соняшника – єдиний і незамінний орієнтир, так і для людини Батьківщина – чи не найвища цінність власної ідентичності.


Команда "Простору Гідності" висловлює подяку гостям подій, партнерам та друзям проекту, а також Caribbean club за неймовірний прийом і підтримку свята Порозуміння!

Дивіться також