Мелітопольська бібліотека послужила простором для воркшопу з Інженерії Порозуміння.

26 червня 2019
Мелітопольська бібліотека послужила простором для воркшопу з Інженерії Порозуміння. 20 червня на базі бібліотеки ім. М. Горького міста Мелітополь Запорізької області в рамках проекту «Педагогіка миру» відбувся воркшоп «Мистецтво діалогу через Ненасильницьке спілкування», спрямований на відновлення громадянського діалогу на Сході України. Захід фасилітував Інженер Порозуміння Євген Кавун на запит ГО «Мелітопольська волонтерська група «Патріот».

Учасники воркшопу, місцеві активісти, громадські діячі та представники неприбуткових організацій дізналися про миротворчий інструментарій Інженерії Порозуміння, базований на Ненасильницькому спілкуванні. Інтерес учасників викликали такі теми:

· Відчуття в нашому тілі – як вони допомагають пошуку взаєморозуміння?

· Як відрізнити думки від почуттів та стратегії від потреб?

· Якi потреби людини стоять за власними судженнями про себе та iнших?

· Як працювати з мовою, що веде до напруження?

Фасилітатор заходу Євген Кавун поділився з учасниками своїм досвідом у сфері побудови миру, а також запропонував простір для практики інструментарію Інженерії Порозуміння: «У ході роботи ми розбирали змодельовані конфлікти і знаходили вихід з реальних ситуацій, відпрацьовували сприйняття іншої точки зору без оціночних суджень. А практикуючи техніку активного слухання, учасники навчалися налагоджувати зв’язок зі співрозмовником чи стороною у конфлікті», коментує Євген. Під час тренінгу фасилітатор також використовував картки потреб, вибір яких відображав корінь напруги та вказував на стратегії її деескалації.

Воркшоп у Мелітополі дав змогу учасникам практично усвідомити свою поведінку у конфліктній ситуації та побачити інший спосіб, як практично налагоджувати зв’язок на особистому і суспільному рівнях у стадії конфлікту та запобігати його ескалації.