Олена Кашкарьова

Сертифікована тренерка з Ненасильницького спілкування (ННС)

Фасилітаторка діалогів, медіаторка, практик у сфері зміцнення соціальної згуртованості та примирення. Була учасницею програм у сферах побудови довіри, діалогу, медіації, Ненасильницького спілкування (ННС), а також методу “Відновні кола” в Ізраїлі/Палестині, Індії, Німеччині, Камбоджі, Польщі, США, Україні, Франції та Швейцарії. Також Олена була учасницею проєктів в ОБСЄ, Міжнародній організації міграції, Програмі розвитку ООН, UN Women, USAID, Initiatives of Change, «Інша Освіта», ПАУСІ, «Жіночий фонд», «Основи свободи» – міжнародних й українських організаціях.

Розпочала роботу у сфері фасилітації діалогів у 2010 р. у проєкті, спрямованому на роботу з конфліктами, пов’язаними з різним сприйняттям минулого. Проходила стажування в США за програмою «Надія в містах» (Hope in the Cities). У 2013 - 2014 рр. ініціювала проведення діалогів між людьми з різним сприйняттям подій Євромайдану в Києві, Донецьку, Львові, Сімферополі та Харкові.

У 2015 - 2016 рр. працювала як спеціалістка з примирення в проєкті «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні», яка є частиною Програми розвитку ООН. Створила дизайн та організувала проведення програми зміцнення діалогу та соціальної згуртованості в місцевих громадах.

Входить до Міжнародної ради міжнародної організації «Ініціативи змін» та національної асоціації медіаторів України. Співзаснувала «Мережу фасилітаторів діалогів» в Україні, є однією із авторок онлайн-курсу «Як організувати та провести діалог» на платформі Prometheus.

Основні професійні інтереси: вивчення методу Ненасильницького спілкування (завершує сертифікаційний процес у CNVC), робота з історичною пам'яттю, роль жінок в побудові довгострокового миру, побудова та розвиток спільнот.

Співпрацює і приятелює із «Простором Гідності» із 2015 році, де отримала перший досвід співпраці у якості ведучої практичної групи з Ненасильницького спілкування.


Олена у колі партнерів і друзів на зустрічі "Простору Гідності" з о.Кристліном Ранджендрамом (Шрі-Ланка), Київ, 2017 р.


Під час роботи зі спільнотою учасників Школи Інженерів Порозуміння, Київ, 2016 р.