Міє Маркуссен

Тренерка, конфліктолог, магістр з медіації та вирішення конфліктів, консультант з медіації.

Міє Маркуссен (Mie Marcussen) – данська медіаторка і конфліктолог. За освітою – магістр з бізнес-управління та комерційного права й магістр з медіації та вирішення конфліктів. Понад 15 років проводить медіації в різних конфліктах, працює у кримінальних справах, у господарській, трудовій та корпоративній сферах. Медіаторка проводить в середньому 40 медіаційних процесів на рік. Медіації в кримінальних справах Міє проводила для поліції Данії: серед них медіації у випадках тяжких злочинів, вчинених з особливою жорстокістю. Міє працювала з вихідцями з усього світу, з аудиторіями з данською, англійською, арабською, німецькою, французькою, українською та російською мовами, а також з мовою Суахілі та мовою жестів.

Перш ніж почати працювати як незалежний консультант, Міє Маркуссен 10 років була юрисконсультом та переговорником у сфері трудового права, вела переговори щодо колективних угод, стихійних страйків, умов праці тощо в Конфедерації промисловості Данії.

З 2007 року Міє працює як медіатор-консультант, окрім того, викладає в навчальних закладах медіацію і вирішення конфліктів. З 2009 року має часткову зайнятість в Університеті Копенгагена, а з 2013 – в Університеті Південної Данії, де викладає медіацію, переговори, розуміння та вирішення конфліктів. Міє навчає студентів-юристів й студентів магістерської програми з медіації та вирішення конфліктів в Університеті Копенгагена. Також навчає медіації та вирішенню конфліктів працівників приватних компаній, органів самоврядування, профспілок; людей професій, що працюють у ситуаціях великого насилля та конфлікту. Міє проводила заняття для ув’язнених у закладах, де перебувають люди з найдовшим терміном позбавлення волі. Міє відзначає: «Найважливіше для мене у викладанні – працювати близько до реальності, працювати конфліктами студентів і слухачів. Тому я постійно поєдную теорію із кейсами моїх студентів».


Міє розробила власний навчальний проект під назвою «Навігатор конфлікту», що передбачає 12 днів тренінгу в одному модулі. Міє багато працює на волонтерських засадах, наприклад, навчає волонтерів у Раді з вирішення міжнародних конфліктів (The Council for International Conflict Resolution); є членом правління мережі «Північні медіатори» (Nordic Mediators). Мія активно бере участь у конференціях з медіації та вирішення конфліктів у Європі – як то конференція «Mediation Moves» у Німеччині (осінь, 2018 р.). Міє Маркуссен є одним із авторів книги про конфлікти «Між нами – Азбука конфлікту».

З Українським центром Ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності» Міє Маркуссен співпрацює з 2015 року, зокрема як тренерка з медіації Школи Інженерів Порозуміння.

Завантажити профіль окремим документом