Ірмтрауд Каушат

Сертифікована тренерка з Ненасильницького спілкування (ННС), медіації та коучингу, доктор медичних наук (практикує китайську медицину). Голова місцевого осередку ННС у м. Дармштадт (Німеччина).

Понад 10 років викладає в одній із шкіл Дармштадта курси медіації, коучингу та Ненасильницького спілкування, а також є асесором (провідником та консультантом у процесі сертифікації) для тренерів з ННС, які бажають сертифікуватися. З ННС Ірмтрауд познайомилася у 1994 році під час миротворчого табору для молоді з різних європейських країн, зокрема з Сербії, Хорватії та Боснії, зразу зацікавилася методом і почала поглиблювати свої знання, а згодом і навчати.

Тренерка має великий міжнародний досвід діяльності у країнах з військовими конфліктами: з 1997 р. працює у Хорватії, Боснії та Герцеговині, 2007 р. – в Кенії, 2013 р. – в Ізраїлі та Палестині, 2015 р. – в Україні.

Ірмтрауд є співавтором книги «Мистецтво цінувати одне одного. 101 вправа на основі методу Ненасильницького спілкування для занять і семінарів в освітній, соціальній, фасилітаційній та комунікаційній сферах», видання якої українською мовою готує «Простір Гідності».

Із «Простором Гідності» співпрацює з жовтня 2015 року, проводячи тренінги у Києві, Дніпропетровську, Харкові та Одесі для аудиторій освітчан, психологів, соціальних працівників, волонтерів, задіяних у роботі з переселенцями, демобілізованими бійцями і членами їхніх сімей; викладає для спільноти фасилітаторів, медіаторів і менеджерів процеси прийняття рішень, засновані на ННС.

У час повномасштабного вторгнення приїжджає в Україну з тренінгами, а також є ассесором для кандидатів у ННС тренери в Україні.