Зміцнення соціальної згуртованості та заснування суспільного договору на Чернігівщині (2022-2023)

Проєкт «Зміцнення соціальної згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій від війни Чернігівській області» діяв в Україні з листопада 2022 до кінця 2023 року.

Партнерами проєкту виступали миробудівний фонд ПАКС-Нідерланди, Український центр "Простір Гідності", місцева чернігівська ГО «Центр Доброчин» та Український Інститут Національної Пам’яті (УІНП).

Робота здійснювалася у двох громадах Чернігівської області: місто Чернігів і прикордонна громада м. Городні.

Проєкт започаткував роботу у напрямках згідно у його компонентів: "Соціальна згуртованість" та "Суспільний договір" (взаємини між місцевою владою і громадою).

У роботі за напрямом соціальної згуртованості було передбачено два комплекси заходів:
1. Обмін досвідом з іноземними колегами та налагодження порозуміння – саме у цьому комплексі заходів передбачена участь Інженерів Порозуміння за координації Простору Гідності та логістичної підтримки місцевого партнера ГО «Центр Доброчин».
2. Збір і поширення усних свідчень. За напрямок відповідає партнер проєкту Український Інститут Національної Пам’яті. У цій частині проєкту Простір Гідності залучений на етапі професійного вишколу інтерв'юерів через тренінг Карла Плеснера у співпраці з УІНП.

Обидва напрямки також поєднуються у роботі з інклюзивної меморіалізації, де у співпраці з місцевою владою та громадою планується провести громадські обговорення на живі для громад теми у контексті сучасної війни. Громадські обговорення передбачено проводити за фасилітації Інженерів Порозуміння.

За напрямком «Суспільний договір», що майже цілком координуватиметься ГО «Центр Доброчин», було передбачено наступні заходи:
1. Обмін досвідом з експертами і громадами з країн Балканського регіону та Нідерландів на тему пост конфліктної реконструкції.
2. Створення платформи громадянського суспільства в обох громадах для сприяння співпраці та інформування місцевих органів влади про потреби громадян щодо реконструкції (у вигляді плану).
3. Створення місцевої групи антикорупційного спостереження (за моделлю Watch dog) з акцентом на ініціативи з реконструкції.

Супервізором для Інженерів Порозуміння, які брали участь у проєкті є Карл Плеснер Логістичною організацією діалогів та підтримкою залучення учасників займався місцевий партнер ГО «Доброчин». Від Простору Гідності проєкт курувала Олена Ганцяк-Каськів.

Проєкт виконувався за фінансової підтримки програми Міністерства закордонних справ Нідерландів МАТРА.